Podnikatelia v sociálnej ekonomike sa veľmi neodlišujú od iných mikro, malých či stredných podnikov. Musia zabezpečiť riadenie spoločnosti, nábor pracovníkov, výrobu, hľadanie zákaziek. Z pohľadu fungovania tak robia všetky aktivity, ako každý iný komerčný subjekt na trhu. Jednu vec však robia navyše – snažia sa o pozitívny sociálny výsledok.
Pri slovnom spojení „sociálne podnikanie“ má však veľká časť verejnosti stále skreslenú predstavu. Predstavujú si buď ľudí, ktorí dobrovoľne odmietajú pracovať, alebo ľudí, ktorí sú na tom zo zdravotného hľadiska tak zle, že pracovať nedokážu. V oboch prípadoch však verejnosť sprevádza pocit, že sa jedná o akúsi charitu, alebo skupinu obyvateľov ktorú, treba finančne podporovať.
Mnohí ľudia so zdravotným postihnutím však túžia po práci. Snívajú o tom, že aj oni nájdu uplatnenie. Snívajú o začlenení medzi zdravých ľudí, o pracovnom kolektíve, o pocite byť užitočný. Na druhej strane, zamestnávatelia často nevedia, ako týchto ľudí zapojiť a vytvoriť pre nich pracovnú príležitosť. V našej spoločnosti sa snažíme búrať predsudky o sociálnom podnikaní a zároveň dokázať, že aj sociálny podnik dokáže napredovať, poskytovať kvalitné služby a rozvíjať sa. Veríme tomu, že ľuďom so zdravotným postihnutím sa oplatí dať novú šancu. A rovnako veríme, že zamestnávanie sociálne a zdravotne znevýhodnených má omnoho viacej pozitívnych a sprievodných efektov.